Efektowne ramy robione na wymiar do obrazów i luster

21-02-2022

Każdy, kto urządza swoje mieszkanie lub dom poszukuje do niego estetycznego i funkcjonalnego wyposażenia, w tym atrakcyjnych luster i obrazów, które pełnią funkcję dekoracyjną i użytkową. Coraz bardziej popularne jest zamawianie ozdobnych ram na wymiar. Jest to artystyczny wyrób oraz element kompozycji obrazu, który ma podkreślać konkretny kadr i wyznaczać granicę obrazu. Wysokiej jakości ramy umacniają płaszczyznę, zabezpieczają krawędzi i są barierą ochronną dla warstwy malarskiej. Ramy na wymiar można doskonale dopasować do rozmiaru obrazu lub lustra, które nam się podoba. Ponadto mają one duży wpływ na odbiór konkretnego dzieła i nadają mu wyjątkowości.

Dlaczego warto postawić na ramy na wymiar do obrazów i luster?

Ramy na wymiar do obrazów i luster to świetny wybór szczególnie dla tych osób, które poszukują personalizowanych elementów wyposażenia wnętrz. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma zbędnej przestrzeni do zagospodarowania, a wszystko jest dokładnie przemyślane i wyliczone. Ponadto ramy na wymiar do obrazów i luster wykonywane są zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Możemy dowolnie wybrać kolor, styl wykonania, czy wymiary.

Efektowne ramy do obrazów i luster na wymiar w różnych kolorach w sklepie Karola Milewskiego

Ramy do obrazów dostępne w sklepie Karola Milewskiego wykonywane są przez niego ręcznie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów takich jak: sezonowe drewno, lakiery kolorowe, płatki prawdziwego złota, czy też woda pozłotnicza. Artysta swoją pracę rozpoczyna od surowego drewna. Listwy na ramę cięte są do określonego wymiaru już w stanie surowym, a następnie malowane tradycyjnym podkładem malarskim (nakładanych jest kilka warstw) i farbami w różnych kolorach.

Efektowne złote ramy do obrazów i luster

Karol Milewski podczas tworzenia tych luster używa różnych stopów złota, np. księżycowego, które charakteryzuje się chłodniejszą barwą, białego (6 lub 7 karatowego, które jest zbliżone do chromu lub chłodnego srebra) i najbardziej popularnego żółtego, które niezastąpione jest wówczas, gdy zależy nam na cieplejszych kolorach we wnętrzach. Oprócz tego rama na obraz może być pozłacana na glince w wielu różnych wariantach kolorystycznych – ciepłym czerwonym i zimnym niebieskim.

Efektowne czarne ramy do obrazów i luster

Artysta oferuje również czarne ramy, które dostępne są w kilku wariantach wykończenia, n. matowym, w połysku, odcieniu czernionego gessa wykończonego woskiem.

Efektowne białe ramy do obrazów i luster

W tej kategorii znaleźć można wszystkie białe ramy do obrazów. Dostępne są w odcieniach czystej bieli, kremowej, bądź też są częściowo złocone z domieszką bieli. Białe ramy dostępne są w różnych wariantach – matowym, w połysku, bądź też w kolorze naturalnej kredy wykończone woskiem.