Lustra klasyczne – do jakich wnętrz się sprawdzą?

04-11-2022

Większość osób kojarzy klasyczne lustra z formalnymi, tradycyjnymi aranżacjami. W rzeczywistości mogą sprawdzić się one do wielu różnych stylów wnętrz i pełnić różne funkcje, np. klasyczne lustro może wprowadzić odrobinę elegancji do współczesnej przestrzeni, może optycznie powiększyć pomieszczenie, może być nawet używane w pokojach dziecięcych lub bawialniach. Warto eksperymentować z klasycznymi lustrami w swoim domu. Możesz być zaskoczony tym, jak świetnie pasują do reszty wyposażenia pomieszczeń.

Do jakich pomieszczeń pasują lustra klasyczne?

Lustra klasyczne ze względu na swą ponadczasowość mogą być stosowane w różnych projektach wnętrz - od tradycyjnych po współczesne. Klasyczne kolory bieli, czerni, złota i srebra mogą wzbogacić każdy styl aranżacji pomieszczeń w Twoim mieszkaniu/domu/biurze. Niestandardowe lustra dostępne w tej kolorystyce wykonane przez Kamila Milewskiego z pięknymi kryształowymi ramami są w 100% ręcznie wykończone precyzyjnymi, skomplikowanymi technikami, takimi jak malowanie wielowarstwowe lub złocenie złota płatkowego. Te klasyczne lustra mają absolutnie ponadczasowy charakter i są dostępne w wersjach monochromatycznych lub kombinacjach czerni ze złotem płatkowym, bielą lub żółtym złoceniem.

Sprawdzą się przede wszystkim do wnętrz:

  • tradycyjnych: w tradycyjnym wystroju mieszkania/domu idealnie sprawdzi się klasyczne lustro, które cechuje się misternymi szczegółami i luksusowym wyglądem. Takie lustro może być wykonane z drewna, metalu, a nawet szkła.
  • współczesnych: bardziej nowoczesne ujęcie klasycznego lustra to styl współczesny. Te lustra są często wykonane z eleganckich materiałów, takich jak stal nierdzewna lub szkło. Mogą być również bardzo proste w projekcie z czystymi liniami i minimalnymi szczegółami.

Ogólnie rzecz biorąc, lustra klasyczne sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrza, w którym występują inne klasyczne elementy wystroju. Może to być pokój z dużą ilością drewnianych mebli lub taki, który ma bardziej antyczną atmosferę.